Limited Şirketlerde Sermaye Azaltımı Karar Örneği

Limited Şirketlerde Sermaye Azaltımı Karar Örneği
6 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 8.074 kez okundu.

LİMİTED ŞİRKET SERMAYE AZALTIMI GENEL KURUL KARAR ÖRNEĞİ

(Genel kurul toplantı tutanağına ait gündem maddeleri sırasıyla görüşüldükten sonra sermaye azaltımına ilişkin madde aşağıdaki şekilde karar altına alınır.)

(GENEL KURUL GÜNDEM MADDE-NO):Şirket Müdürler kurulunun , sermaye azaltımına ilişkin …. / …. / …. Tarihli raporunun onaylanarak şirket sermayesinin ……..- TL’den, ……..- TL’ye indirilmesine ve anasözleşmenin sermaye maddesinin aşağıdaki şekilde tadil edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Yeni Şekli

Madde 6: Sermaye

Şirketin sermayesi her bir payı …..- TL’den ….. paya ayrılmış olup, ……..- TL’dir. Bu sermaye ortaklar tarafından

…. Paya karşılık ……..- TL’sı ……………………….

…. Paya karşılık ……..- TL’sı ……………………….

tarafından taahhüt edilmiş olup, önceki sermayeyi teşkil eden ……..- TL’nin ……..- TL’si tamamen ödenmiştir. Şirket sermayesinin …………-TL den ………-TL’ye indirilmesinde Sermayenin azaltılmasına rağmen şirket alacaklılarının haklarını tamamen karşılayacak miktarda aktifin şirkette mevcut olduğu ve dolayısıyla bu durumun şirket alacakları açısından herhangi bir sakınca doğurmadığı hususu ……… Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası/Yeminli Mali Müşavirler Odası’na ……. Sicil No ile kayıtlı SMMM / YMM ………………….. tarafından hazırlanan …. / …. / …. ve …. sayılı rapor ile tespit edilmiş olup, azaltılan sermaye ödenecek / ödenmiş olan sermaye taahhüdünden mahsup edilmesi yoluyla gerçekleşecektir.

ORTAKLAR

 

 

*** Sermaye azaltılırken, hali hazırda sermaye taahhüt borcu varsa, aşağıdaki kısım tadil metnine eklenecektir.

“…….Nakit olarak taahhüt edilen esas sermayenin ¼’ü tescil tarihinden önce ödenmiş olup, kalan ¾’ü ise genel kurulun alacağı karara göre en geç 24 ay içerisinde ödeyecektir.”

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sayfa başına git