Limited Şirketlerde İmza Yetki Kararı

Limited Şirketlerde İmza Yetki Kararı
21 Mart 2015 tarihinde eklendi, 11.473 kez okundu.

 

Karar Tarihi                 :

Karar No                       :

Toplantıya Katılanlar :

Kararın Konusu           : Temsil ve ilzam yetkisi hakkında.

Şirket ortaklar genel kurulu şirket merkezinde toplanarak aşağıdaki kararları almışlardır.

Şirket müdürlüğü görevine ______________________________ adresinde ikâmet eden ________________ T.C.No’lu __________________’nın getirilerek ___ süreyle (Süre konulmuyor ise mersis ile de uyumlu olması açısından aksi karar alınana kadar denebilir.) münferid imzasının şirketi bilumum bankalarda, hesap açmaya, kapamaya, vergi daireleri ve belediyelerde, tüm resmi daire, kurum ve kuruluşlarda, hakiki ve hükmi şahıslar nezdinde yapılacak her türlü akit, taahhüt ve muamelelerde, adına hareket etmek üzere TTK’nun 631.maddesi doğrultusunda 3.kişi veya kişileri vekil tayin etmeye, lüzumu halinde vekilleri azletmeye, ahz-u kabz işlemlerinde, şahıs ve ticarethanelere karşı her türlü saha ve konuda en geniş kapsamda temsil ve ilzam etmesine oybirliğiyle karar verilmiştir.

              ORTAK                                    ORTAK                              ORTAK

               T.C./Pas./Vergi/                   T.C./Pas./Vergi/                 T.C./Pas./Vergi/

*** Birden fazla müdür atanacak ise TTK’nun 624.maddesi hükmü gereğince biri, ortak içi ya da dışı olduğuna bakılmaksızın müdürler kurulu başkanı olarak atanmalı.

***   İmza iptali var ise bu husus kararda mutlaka belirtilmeli.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sayfa başına git