Anonim Şirketlerde Sermaye Azaltımı Karar örneği

Anonim Şirketlerde Sermaye Azaltımı Karar örneği
11 Mart 2015 tarihinde eklendi, 6.263 kez okundu.

 

ANONİM ŞİRKET SERMAYE AZALTIMI GENEL KURUL KARAR ÖRNEĞİ

(Genel kurul toplantı tutanağına ait gündem maddeleri sırasıyla görüşüldükten sonra sermaye azaltımına ilişkin madde aşağıdaki şekilde karar altına alınır.)

(GENEL KURUL GÜNDEM MADDE-NO):Şirket Yönetim kurulunun , sermaye azaltımına ilişkin …. / …. / …. Tarihli raporunun onaylanarak şirket sermayesinin ……..- TL’den, ……..- TL’ye indirilmesine ve anasözleşmenin sermaye maddesinin aşağıdaki şekilde tadil edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Yeni Şekli

Madde 6: Sermaye

Şirketin sermayesi her bir payı …..- TL’den ….. paya ayrılmış olup, ……..- TL’dir. Bu sermaye ortaklar tarafından

…. Paya karşılık ……..- TL’sı ……………………….

…. Paya karşılık ……..- TL’sı ……………………….

tarafından taahhüt edilmiş olup, önceki sermayeyi teşkil eden ……..- TL’nin ……..- TL’si tamamen ödenmiştir. SMMM / YMM ………………….. tarafından hazırlanan …. / …. / …. ve …. sayılı rapor ile şirket sermayesinin ……..- TL’den ……..- TL’ye indirilmesinin ne şekilde yapılacağı ve sermaye azaltılmasının şirket alacaklıları açısından her hangi bir sakınca doğurmayacağı tespit edilmiş olup, azaltılan sermaye ödenecek / ödenmiş olan sermaye taahhüdünden mahsup edilmesi yoluyla gerçekleşecektir.

………………………………..

*** Sermaye azaltılırken, hali hazırda sermaye taahhüt borcu varsa , aşağıdaki kısım tadil metnine eklenecektir.

“…….Nakit olarak taahhüt edilen esas sermayenin ¼’ü tescil tarihinden önce ödenmiş olup, kalan ¾’ü ise genel kurulun alacağı karara göre en geç 24 ay içerisinde ödeyecektir.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sayfa başına git