Ticaret Sicili İle İlgili Tescil ve Mersis İşlemleri Danışmanlığı

Ticaret Sicili İle İlgili Tescil ve Mersis İşlemleri Danışmanlığı
28 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.249 kez okundu.

      Bilindiği üzere 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun yürürlüğe girmesi ile birlikte tescil alanında karşılaştığımız en önemli yenilik T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen MERSİS Projesi oldu. Hayatımıza yeni giren bu proje uzun vadede tüm kurumların,  ticari işletmeler ve tüzel kişilikler ile ilgili işlemlerinin tek bir noktadan yapılabilmesi ile birlikte hizmet standartlarında yaşanan farklılıkların zaman içerisinde giderilerek  daha hızlı ve düşük maliyetli hizmetlerin vatandaşa sunulması gibi faydalar sağlamayı vaad etmekle birlikte, en azından geçiş sürecinde paydaşlarımız olarak tanımladığımız siz değerli mali müşavir, yeminli mali müşavir ve hukuk müşavirlerinin ve tabi mükelleflerinizin en önemli mâliyetlerinden olarak gördüğümüz zaman kavramının optimum kullanılması noktasında bazı sıkıntılara yol açtığı da su götürmez bir gerçek.

      Yukarıda özetlediğimiz sebeplerden hareketle, Mersis Danışmanlık olarak önceliğimiz, Mersis sistemi üzerinde gerçekleştireceğiniz tüm tescil işlemlerinin “Tek Seferde Doğru İşlem” düşüncemize paralel olarak konu ile ilgili iş akış süreçlerindeki danışmanınız sıfatı ile sizler adına hızlı ve etkin bir şekilde çözüme ulaştırmaktır.

      Öte yandan, yaklaşık 60 yıl yürürlükte kalan ve artık ihtiyaçlara yanıt veremez haldeki 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun yerini 6102 Sayılı Yeni Türk Ticaret Kanununun alması ile birlikte adeta iş dünyasındaki Ticaret Hukukuna İlişkin tüm kurallar, özellikle ticaret siciline tescil ile ilgili yükümlülükler olmak üzere yeniden yazıldı. Hal böyle olunca bahsettiğimiz gibi 60 yıl yerleşik kalmış bir ticaret hukuku düzeninde bile uygulama birliği sağlanamamışken daha henüz emekleyen bir bebek konumundaki yeni ticaret kanunumuzla ilgili tescil işlemlerinde ister istemez farklılıklar ile karşılaşabiliyoruz.

      Bu nedenlerden ötürü sadece Mersis İşlemlerine ilişkin danışmanlık faaliyetimizle yetinmeyip, ticaret sicilinde gerçekleştireceğiniz her türlü tescil işlemine ilişkin ana sözleşme hazırlanması, karar alınması, istenen evrakların eksiksiz olarak hazır hale getirilmesi gibi süreçlerde yanınızda olmayı ve özellikle tescil işlemlerinin en önde gelen paydaşlarından mali müşavirlerin, yoğun vergi ve beyanname takviminin yüklediği yükümlülükleri ile gelen yorucu iş  temposunun yanı sıra bir de Büro – Noter – Sicil Müdürlüğü kısırdöngüsünün getirebileceği iş yükünün sizleri bunaltmasının önüne geçebilmeyi ve bu sayede mevcut iş gücü personelinizi daha etkin bir şekilde kullanabilmenizin önünü açmak suretiyle malum iş planlamanızda diğer öncelikli konulara ayırmanız gereken vaktinizi  sizlere geri vermeyi hedefliyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sayfa başına git